Kalendář akcí a událostí farnosti

červenec 2024

PondělíÚterýStředaČtvrtekPátekSobotaNeděle
1pondělí 13. týdne v mezidobí
  • 10:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:00 - 11:00
    • Kaple sv. Václava
    • Označení: Domov seniorů Loučka (Loučka)

    Na úmysly těch, kdo žijí v Boží vůli

2úterý 13. týdne v mezidobí
3sv. Tomáše, apoštola
  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:30
    • Filiální kostel sv. Rocha
    • Označení: Slopné (Slopné)

    Za +rodiče Kolaříkovy, všechny zemřelé příbuzné v rodině a dar zdraví pro živou rodinu.

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:30
    • Filiální kostel sv. Anežky České
    • Označení: Drnovice (Drnovice)

    Za + rodiče Struškovy, Stanislava, Věru, Josefa Marcaníka a celou rodinu

4sv. Prokopa, opata
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:30
    • Farní kostel sv. Mikuláše
    • Označení: Újezd (Újezd)

    Za + Jiřinu Hospodyovou, manžela Antonína Jordána, syna Antonína, vnuka, živou a + rodinu

5sv. Cyrila, mnicha, a Metoděje, biskupa, patronů Evropy, hlavních patronů Moravy, spolupatronů metropolitního chrámu a arcidiecéze olomoucké
  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:30
    • Farní kostel sv. Mikuláše
    • Označení: Újezd (Újezd)

    Za živé a zemřelé kněze, kteří působili v naší farnosti

6sv. Marie Goretti, panny a mučednice, nebo sobotní památka Panny Marie
  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:30
    • Farní kostel sv. Mikuláše
    • Označení: Újezd (Újezd)

    Za + Marií a Antonína Krajčovy, jejich rodiče, rodiče Kamenčákovy a jejich děti

714. neděle v mezidobí
8pondělí 14. týdne v mezidobí
  • 10:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:00 - 11:00
    • Kaple sv. Václava
    • Označení: Domov seniorů Loučka (Loučka)

    Za + Jana Budína, rodiče Zachovy a celou rodinu

9sv. Augustina Žao Ronga, kněze, a druhů, mučedníků
10středa 14. týdne v mezidobí
  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:30
    • Filiální kostel sv. Anežky České
    • Označení: Drnovice (Drnovice)

    Za + Annu Hříbkovou

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:30
    • Filiální kostel sv. Rocha
    • Označení: Slopné (Slopné)

    Za +Karla Kostku,rodiče Petrů,Kolaříkovy a ochranu Boží pro živou rodinu

11sv. Benedikta, opata, patrona Evropy
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:30
    • Farní kostel sv. Mikuláše
    • Označení: Újezd (Újezd)

    Za zemřelého Pavla Dorušku, rodinu Mozgvovu a Doruškovu a duše v očistci.

12pátek 14. týdne v mezidobí
  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:30
    • Filiální kostel sv. Rocha
    • Označení: Slopné (Slopné)

    ( Tato intence nebyla nikým obsazena )

13sv. Jindřicha , nebo sobotní památka Panny Marie
  • 11:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 11:00 - 12:00
    • Filiální kostel sv. Anežky České
    • Označení: Drnovice (Drnovice)

    Mše k výročí 125 let hasičského sboru v Drnovicích

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:30
    • Farní kostel sv. Mikuláše
    • Označení: Újezd (Újezd)

    Za + Dagmar Pilařovou, Zdeňka Šafaříka a ochranu PM za živé rodiny

1415. neděle v mezidobí
  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 09:00
    • Filiální kostel sv. Anežky České
    • Označení: Drnovice (Drnovice)

    Za + Bohumila a Zdenku Chludovy a + rodinu Novákovou

  • 09:40 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:40 - 10:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše
    • Označení: Újezd (Újezd)

    Za zemřelého Jana a Hedviku Janošovy, dar zdraví a Boží požehnání pro živou rodinu.

  • 11:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 11:00 - 12:00
    • Filiální kostel sv. Rocha
    • Označení: Slopné (Slopné)

    Za farníky, zvlášť za 60-níky naší farnosti

15sv. Bonaventury, biskupa a učitele církve
  • 10:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:00 - 11:00
    • Kaple sv. Václava
    • Označení: Domov seniorů Loučka (Loučka)

    Za + rodiče Janíkovy, živou a + rodinu

16Panny Marie Karmelské
17bl. Česlava a sv. Hyacinta, kněží
  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:30
    • Filiální kostel sv. Anežky České
    • Označení: Drnovice (Drnovice)

    Za + Marii a Josefa Kořenkovy, jejich rodiče a živou a zemřelou rodinu.

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:30
    • Filiální kostel sv. Rocha
    • Označení: Slopné (Slopné)

    ( Tato intence nebyla nikým obsazena )

18čtvrtek 15. týdne v mezidobí
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:30
    • Farní kostel sv. Mikuláše
    • Označení: Újezd (Újezd)

    Za +Annu a Josefa Barcuchvy,2 dcery, syna, zetě a živou rodinu

19pátek 15. týdne v mezidobí
  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:30
    • Filiální kostel sv. Rocha
    • Označení: Slopné (Slopné)

    Za rodiče Lekešovy, dceru Helenu a Boží požehnání pro živou rodinu

20sv. Apolináře, biskupa a mučedníka, nebo sobotní památka Panny Marie
2116. neděle v mezidobí
  • 08:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 08:00 - 09:00
    • Filiální kostel sv. Rocha
    • Označení: Slopné (Slopné)

    Za rodiče Marii a Stanislava Petrů, Vladimíra Sedláčka a živou rodinu

  • 09:40 Mše svatá
    Mše svatá
    • 09:40 - 10:40
    • Farní kostel sv. Mikuláše
    • Označení: Újezd (Újezd)

    Za + Vlastu a Josefa Knotkovy a duše v očistci

  • 11:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 11:00 - 12:00
    • Filiální kostel sv. Anežky České
    • Označení: Drnovice (Drnovice)

    Za farníky

22sv. Marie Magdalény
  • 10:00 Mše svatá
    Mše svatá
    • 10:00 - 11:00
    • Kaple sv. Václava
    • Označení: Domov seniorů Loučka (Loučka)

    Za + Josefa Nedavašku, rodiče z obou stran a celou rodinu

23sv. Brigity, řeholnice, patronky Evropy
  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:30
    • Filiální kostel sv. Anežky České
    • Označení: Drnovice (Drnovice)

    Mši sv. bude sloužit P. Stanislav Trčka

24sv. Šarbela Machlúfa, kněze
  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:30
    • Filiální kostel sv. Anežky České
    • Označení: Drnovice (Drnovice)

    Za + Jiřinu Běloňovou v.

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:30
    • Filiální kostel sv. Rocha
    • Označení: Slopné (Slopné)

    Za Vlastu a Josefa Chromčákovi, živou a zemřelou rodinu Chromčákovu a Mikulkovou a Boží požehnání pro celou rodinu.

25sv. Jakuba, apoštola
  • 17:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 17:30 - 18:30
    • Farní kostel sv. Mikuláše
    • Označení: Újezd (Újezd)

    Za Marii a Stanislava Hlavičkovy, jejich rodiče a Boží požehnání pro živou rodinu

26sv. Jáchyma a Anny, rodičů Panny Marie
27sv. Gorazda a druhů
2817. neděle v mezidobí
29sv. Marty
30sv. Petra Chryzologa, biskupa a učitele církve
31sv. Ignáce z Loyoly, kněze
  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:30
    • Filiální kostel sv. Anežky České
    • Označení: Drnovice (Drnovice)

    Za + Miroslava Vráblíka, sestru Emílií, bratra Miroslava a Boží požehnání pro celou rodinu

  • 18:30 Mše svatá
    Mše svatá
    • 18:30 - 19:30
    • Filiální kostel sv. Rocha
    • Označení: Slopné (Slopné)

    ( volná intence )