Advent 2021AktualityNovinky

Roráty online

Odkaz na stránku s aktuální ranní pobožností Roráty online

Kliknutím na obrázek    se zobrazí texty žalmů, písní a audio k aktuálnímu dni adventu.


Každodenní ranní rorátní pobožnosti s adventními písněmi se již ve většině farností nekonají, protože se bohoslužby přesunuly na večer.
Před několika lety jsem objevil nahrávky staročeských rorátů, které nazpívaly řádové sestry boromejky. A protože u toho byly také naskenované noty z původního sešitku, začal jsem přemýšlet, jak to použít v naší farnosti.
V roce 2017 jsme se poprvé scházeli s farníky ve všední dny na roráty v kostele. Modlitby a četbu Písma jsme střídali s poslechem (a postupně jsme se začali i přidát) rorátních zpěvů sester boromejek. Zájem o tuto formu modlitbu v době adventní ve farnosti byl, i když přicházela spíše starší generace.
Když začal fungovat AudioKostel a měli jsme modlitby a zpěvy již zpracované v elektronické podobě, napadlo mne vytvořit velmi jednoduchou webovou stránku a nabídnout to širší veřejnosti. A tak vznikla tato stránka www.roraty.cz
Každý den doby adventní se na ní objeví aktuální ranní pobožnost. Roráty se budou ve všední dny modlit online z kostela v Dolním Němčí (v 7 hodin) přes AudioKostel.
Pobožnost si můžete pustit také offline.
Tento web si můžete také nainstalovat do svého mobilního telefonu se systémem Android.  Aplikaci RORÁTY najdete na Google Play.

Třeba i vám tyto pravidelné ranní modlitby pomohou lépe odolávat (před)vánočnímu shonu, který nám svět tak neodbytně vnucuje.
Vyprošuji vám požehnaný advent.
P. Petr Hofírek