II.ročník filmařské soutěže Velehradská kamera

Chvála Kristu,

u příležitosti jubilejního roku 2013, kdy si připomínáme výročí 1150 let od příchodu sv. Konstantina a Metoděje na Moravu, pořádá Stojanovo gymnázium, Velehrad II. ročník soutěže mladých filmařů Velehradská kamera.

Soutěž se i v letošním roce koná pod záštitou olomouckého arcibiskupa Mons. Jana Graubnera, ve spolupráci s TV Noe a za podpory dalších mediálních partnerů.

Soutěž chce přispět k průběhu oslav cyrilometodějského jubilea a jako prostředek si zvolila kameru, médium blízké mladým lidem. Věříme, že právě mladí účastníci soutěže pomohou zaktualizovat 1150 let starý odkaz soluňských bratří.

V letošním ročníku mohou soutěžit mladí ve dvou kategoriích: žáci základních škol a žáci středních škol.

Pro obě kategorie jsou společná soutěžní témata: “ 1150 – hledejme je znovu“ a “ C+M v roce 2013″.
Účastníci mohou tvořit buď upoutávku v maximální délce 60 sekund, nebo snímek do 6 minut.
Ke každému příspěvku je třeba připojit krátkou videovizitku autora (jméno, název a zejména motivaci k vytvoření díla).

Snímky bude hodnotit odborná porota složená z profesionálních filmařů a zástupců médií.
V rámci soutěže bude vítězům předáno několik ocenění: cena poroty, cena diváků, cena TV Noe a ocenění vítěze každé věkové kategorie.
Uzávěrka soutěže je 10. 5. 2013.
Výsledky budou vyhlášeny 6. 6. 2013 v přímém přenosu TV Noe.

Další informace o soutěži naleznete na přiloženém plakátu a na webových stránkách www.sgv.cz/velehradska-kamera.

Chtěli bychom Vás poprosit o předání těchto informací mladým ve Vaší farnosti a o zveřejnění přiloženého plakátu na nástěnkách, případně na Vašich webových stránkách.

V rámci pravidelných týdenních ohlášek je možno informovat, nebo na stránkách farního zpravodaje uvést zmínku:
„Žáci ZŠ a SŠ se mohou zapojit do II. ročníku filmařské soutěže Velehradská kamera pořádané Stojanovým gymnáziem, Velehrad.
Pro obě kategorie jsou společná soutěžní témata: „1150 – hledejme je znovu“ a „C+M v roce 2013“.
Další informace a soutěžní podmínky naleznete na: www.sgv.cz/velehradska-kamera:“

Děkujeme Vám za podporu této akce a za pomoc při její propagaci.

S pozdravem a přáním pokojných dnů

Mgr. Eva Petruchová, pastorační asistentka
Stojanovo gymnázium, Velehrad

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.