Pomozme dětem sbírkou

Občanské sdružení BERKAT oslovilo paní Věrku Černobilovou, která organizuje Mikulášskou sbírku hraček, s další pomocí.

Paní Vavřincová jezdí osobně do Maroka, do horské školičky a pomoc tam nese s rodinou na zádech v batohu (naposledy tam nesli tužky). Taky prodávají ručně šité panenky a výtěžek jde na oční rohovky, které se posílají do Afgánistánu.

Pomozme sbírkou v kostele v Újezdě do pokladničky

holčičce Fatimě z Maroka, která potřebuje nové brýle (asi 65 eur).

Ostatní peníze, které se vyberou by se použily na lékařské vyšetření pro hluchoněmého chlapce Mohameda. Jeho bratr je hluchoněmý. Sestra a rodiče jsou slyšící. Nikdy nebyl u lékaře, je úžasný, strašně pracovitý a chytrý. Pan učitel donutil rodiče, aby chodil do školy. Něco neslýchaného, nikdo postižený tam do školy zatím nechodil. Umí počítat a taky trochu psát. Paní Vavřincová mu chce zaplatit alespoň návštěvu soukromé kliniky. Je to akce na několik dnů a pokud by ho zachránila operace, tak bude dělat sbírku. Prozatím mu chce v lednu dovézt peníze, aby se s ním dalo dojet k lékaři.

Děkujeme všem, kdo přispějete jakoukoli částkou.